Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Była blisko najróżniejszych sytuacji, aby siać nadzieję. Towarzyszyła krzyżom niesionym w milczeniu serca swoich dzieci.(..) Maryja dała nam matczyną serdeczność, która nas otacza pośród trudności; matczyną serdeczność pozwalającą, aby nic i nikt nie gasił w łonie Kościoła rewolucji czułości rozpoczętej przez Jej Syna. Tam, gdzie jest matka, tam jest czułość.

(Papież Franciszek, Homilia wygłoszona w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1.01.2017)

11 IV 2015 Msza św. jubileuszowa 30-lecia RRN pod przewodnictwem Abp. Celestiono Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce

Międzynarodowa Pielgrzymka RRN na Jasną Górę

Najważniejszym punktem 18. Pielgrzymki Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Jasną Górę, połączonej z centralnymi obchodami 30-lecia powstania Ruchu, była uroczysta Msza św. w bazylice jasnogórskiej koncelebrowana przez niemal pięćdziesięciu kapłanów pod przewodnictwem Abp. Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. We Mszy św. uczestniczyło 1500 członków i sympatyków RRN z całej Polski.

W swojej homilii Abp Nuncjusz nawiązał na początku do aktualnego synodu biskupów na temat rodziny, w którym centralne miejsce nie jest poświęcone debacie nad kontrowersyjnymi problemami, ale troska o to, by tworzyć przestrzeń życiową dla rodzin, w której mogłyby czuć się spełnione i szczęśliwe, zdolne do stawiania czoła życiowym burzom. W ramach tego zadania uwidacznia się aktualność i doniosłość misji Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Tutaj świeccy i kapłani wspólnie stworzyli taką przestrzeń. Nie przez izolowanie rodzin od świata, ale pozostając zanurzonymi w ludzkich problemach, świadomymi ludzkiej kruchości i grożących niebezpieczeństw, podchodząc do nich konstruktywnie, aby w rodzinach mogła zakwitnąć miłość. Źródło siły dla rodzin Ruchu stanowi nie sama psychologia ani socjologia, ale budowanie rodziny jako przedłużenia wspólnoty miłości tworzonej przez Jezusa, Maryję i Józefa w Nazarecie.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

11 IV 2015 18. Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Jasną Górę pod hasłem: „Na służbę Kościołowi”

Międzynarodowa Pielgrzymka RRN na Jasną Górę

18. Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich była w tym roku połączona z obchodami 30-lecia powstania Ruchu. Hasło pielgrzymki stanowiły słowa z aktu oddania się Matce Bożej w RRN: „Na służbę Kościołowi”.

... pełna relacja, nagrania

 

22 II 2015 Relacja z rekolekcji zimowych w Licheniu

Już po raz dziewiąty w objęciach Matki Bożej Licheńskiej odbyły się zimowe rekolekcje RRN.

W dniach 19-22 lutego z radością gościliśmy w Domu Pielgrzyma "ARKA", a nasza wspólnota rekolekcyjna liczyła ponad 500 osób, które przyjechały do Lichenia Starego z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, legnickiej, archidiecezji wrocławskiej, szczecińsko-kamieńskiej i poznańskiej.
Tegoroczny temat "Miłość w codzienności" pięknie wpisał się w czas rozpoczynający w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu. Czas ten, jest szczególną tajemnicą miłości Boga do człowieka.

... pełna relacja, video, nagrania, zdjęcia

 

5 II 2015 Ostatnie pożegnanie śp. Andrzeja Michalskiego

W dniu 5.02.2015 r. w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Drobinie pożegnaliśmy śp. Andrzeja Michalskiego, którego Pan tak szybko i nieoczekiwanie dla nas wszystkich powołał do siebie. Andrzej był animatorem diecezjalnym Ruchu Rodzin Nazaretańskich w diecezji płockiej i współorganizatorem dni skupienia dla animatorów diecezjalnych Ruchu w Zakroczymiu

Śp. Andrzeja żegnała bliższa i dalsza rodzina, licznie zgromadzeni parafianie, kapłani i członkowie Ruchu z diecezji płockiej, przedstawiciele RRN z innych diecezji, koledzy z pracy i zawodnicy amatorskiej drużyny piłkarskiej.

Więcej…

 

29 XI 2014 Ogólnopolski Adwentowy Dzień Skupienia RRN na Jasnej Górze

Tegoroczna pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich przypadła na kilka dni przed 20. rocznicą odejścia z tego świata ks. Andrzeja Buczela († 5.XII.1994), współzałożyciela Ruchu. Temat pielgrzymki, „Dziedzictwo i wspólnota wiary”, nawiązywał do obchodzonego w tym roku formacyjnym jubileuszu 30-lecia powstania RRN.

Na Jasnej Górze zgromadziło się niemal 1400 osób z całej Polski i ponad 30 kapłanów.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

14 IX 2014 Relacja z ogólnopolskiej inauguracji roku formacyjnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

W dniu 13 września 2013 r. odbyła się uroczysta ogólnopolska inauguracja nowego roku formacyjnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Tym razem gościliśmy w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie radując się obecnością pośród nas Ks. Kard. Kazimierza Nycza i Ks. Bp. Andrzeja Siemieniewskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN. Inauguracja, w której wzięło udział 600 członków i sympatyków RRN z całej Polski pod opieką ponad 40 kapłanów, była jednocześnie zapoczątkowaniem obchodów trzydziestej rocznicy powstania naszego Ruchu, założonego przez ks. Tadusza Dajczera przy współpracy ks. Andrzeja Buczela w 1985 r. w Warszawie.

Poniżej zamieszczamy szczegółową relację ze spotkania oraz omówienie konferencji Bp. Andrzeja Siemieniewskiego i homilii Kard. Kazimierza Nycza.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

7 VII 2014 Wspólnotowa Msza św. w Ludźmierzu.

W dniu 7 lipca 2014 r. uczestnicy rekolekcji letnich Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Podhalu spotkali się w Ludźmierzu w sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala. W spotkaniu wzięło udział ponad 1500 członków i sympatyków RRN z diecezji: płockiej, łomżyńskiej, wrocławskiej, poznańskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, legnickiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, radomskiej, rzeszowskiej a także mniejsze grupy z innych diecezji oraz grupa z Ukrainy.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

26.IV.2014 Relacja z XVII Międzynarodowej Pielgrzymki Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Jasną Górę

Zapraszamy do wysłuchania nagrań:

Konferencja ks. Dariusza Kowalczyka (plik mp3)
Kazanie ks. Stefana Czermińskiego (plik mp3)

Audycje zrealizowane w Radiu Jasna Góra:

Moderatorzy Ruchu Rodzin Nazaretańskich (plik mp3)
Tu wszystko się zaczyna (plik mp3)
 

30 XI 2013 Zawierzenie Ruchu Rodzin Nazaretańskich Matce Bożej

W sobotę, 30 listopada 2013 r., u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej dokonało się zawierzenie Maryi całego Ruchu Rodzin Nazaretańskich. To szczególne dla nas wydarzenie miało miejsce podczas dorocznego ogólnopolskiego adwentowego dnia skupienia RRN, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Żyć zawierzeniem Maryi”. Przeżywaliśmy je w duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, który 13 października zawierzył świat Matce Bożej a 26 i 27 października spotkał się z rodzinami całego świata. Zawierzenie Maryi stało się dla nas pięknym zwieńczeniem Roku Wiary, który zaowocował powstaniem Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Ruch Rodzin Nazaretańskich, działającego w oparciu o statut zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski w czerwcu br.

Orędzie bp. Andrzeja Siemieniewskiego, Delegata KEP ds. RRN
Homilia abp. Stanisława Nowaka (plik mp3)
Omówienie homilii na stronie Radio Fiat Arch. Częstochowskiej
Tekst aktu zawierzenia Matce Bożej Ruchu Rodzin Nazaretańskich
Konferencja 1: „Komunia z Maryją w komunii z Chrystusem” – Ks. Dariusz Kowalczyk (plik mp3)
Konferencja 2: „Strzec charyzmatu przez apostolstwo – służba Kościołowi” – ks. Ryszard Półtorak (plik mp3)
Materiały dla apostolstwa małżeństw i rodzin

Więcej…

 

8 IX 2013 Relacja z ogólnopolskiej inauguracji roku formacyjnego RRN w Twierdzy Modlin

Ruch Rodzin Nazaretańskich rozpoczął nowy rok formacyjny w Twierdzy Modlin 7 września 2013 w Twierdzy Modlin (Nowy Dwór Mazowiecki) odbyła się ogólnopolska inauguracja nowego roku formacyjnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Gospodarzem był ks. Cezary Siemiński, proboszcz parafii św. Barbary, moderator RRN w diecezji płockiej i członek Koordynacji Krajowej. W inauguracji wzięło udział kilkuset członków Ruchu z całego kraju a także goście z Litwy. Uroczystej Eucharystii przewodniczył w otoczeniu trzydziestu kapłanów biskup Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN. Modlitwą objęto dzieło tworzenia ogólnopolskich struktur Ruchu. Statut przyszłej federacji, mającej zrzeszać stowarzyszenia diecezjalne Ruchu, został zatwierdzony na zebraniu Konferencji Episkopatu Polski w czerwcu br., w Krakowie-Wieliczce. Witając obecnych, ks. Siemiński zaprosił do modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie oraz w intencji śp. ks. Tadeusza Dajczera, założyciela Ruchu, w przeddzień czwartej rocznicy jego śmierci.

...pełna relacja, nagrania konferencji, zdjęcia

 

8.VII.2013 Wspólnotowa Msza św. w Ludźmierzu. Dziękczynienie za zatwierdzenie statutu ogólnopolskiego RRN

W dniu 8 lipca 2013 r. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala ponad 1500 uczestników rekolekcji letnich Ruchu Rodzin Nazaretańskich z kilkunastu diecezji uczestniczyło po raz kolejny we wspólnej Mszy św. Tematem tegorocznych rekolekcji są słowa papieża Franciszka z Niedzieli Miłosierdzia: „Nie lękaj się twojej słabości, zaufaj Mi”, które Ojciec Święty włożył w usta Jezusa, patrzącego na Piotra po jego trzykrotnym zaparciu się.

Tym razem radości ze spotkania w braterskiej wspólnocie towarzyszyło dziękczynienie Bogu i naszej Matce za zatwierdzenie przez Konferencję Episkopatu Polski ogólnopolskiego statutu Ruchu. Uroczystej Eucharystii dziękczynnej, koncelebrowanej przez ponad czterdziestu kapłanów, przewodniczył bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

9.IV.2013 Relacja z XVI Międzynarodowej Pielgrzymki Ruchu Rodzin Nazaretańskich na Jasną Górę

W sobotę, 6 kwietnia 2013 r., w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich zgromadziła się na corocznej pielgrzymce skupiającej członków i sympatyków nie tylko z Polski, ale także przybywających z różnych stron świata. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Miłosierdzie zmienia świat”.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań:

Konferencja ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego (plik mp3)
Rozważanie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu - Ks. Dariusz Kowalczyk (plik mp3)
Kazanie ks. abp. Wacława Depo (plik mp3)

 

Fotorelacja

 

2.II.2013 Relacja z zimowych rekolekcji RRN w Licheniu.

„Żyć wiarą w codzienności" – to temat tegorocznych zimowych rekolekcji RRN archidiecezji poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej oraz diecezji legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej, które odbywały się w dniach 24-27 stycznia br. w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym koło Konina.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

3.XII.2012 Relacja z adwentowego dnia skupienia RRN na Jasnej Górze

W sobotę, 1 grudnia 2012 r. na Jasnej Górze, u stóp Matki Bożej i naszej Matki, wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich z całej Polski przeżywały adwentowy dzień skupienia pod hasłem „Maryja przewodniczką ku świętości”. Przybyło nas około 1200 osób.

W pierwszej części spotkania wspólnie odmówiliśmy Różaniec. Następnie wysłuchaliśmy konferencji, którą wygłosił ks. Bernard Kasprzycki, moderator RRN w diecezji radomskiej, odpowiedzialnej za przygotowanie tegorocznego dnia skupienia. O godzinie 11 miała miejsce Eucharystia, którą sprawowało 30 kapłanów pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Siemieniewskiego, Delegata Konferencji Episkopatu Polski dla RRN. Po przerwie na posiłek mogliśmy wysłuchać świadectw członków Ruchu z diecezji katowickiej i płockiej oraz konferencji ks. Dariusza Kowalczyka. Przez całe spotkanie towarzyszył nam wspólny śpiew, prowadzony przez rodzinną scholę.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

27.IX.2012 Relacja z ogólnopolskiej inauguracji roku formacyjnego

W sobotę - 15 września, w święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, odbyła się ogólnopolska inauguracja roku formacyjnego naszego Ruchu. Gościła nas parafia św. Barbary w Twierdzy Modlin (diecezja płocka), której proboszczem jest ks. Cezary Siemiński. Centrum spotkania stanowiła Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego - Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN. W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup zachęcał nas do aktywnego uczestnictwa w dziele nowej ewangelizacji. Dzielił się refleksjami z pobytu na rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Stanach Zjednoczonych, zwracając uwagę na żywą wiarę tamtejszej wspólnoty, jej zaangażowanie apostolskie i życie zgodne z charyzmatem Ruchu.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 

17.IV.2012 Relacja z XV międzynarodowej pielgrzymki RRN na Jasną Górę

14 kwietnia 2012 r. ponad 1200 osób uczestniczyło w Międzynarodowej Pielgrzymce Ruchu Rodzin Nazaretańskich. W tym roku hasłem przewodnim było: „Święci dla nowej ewangelizacji". W Katedrze Częstochowskiej z serdecznością przyjął nas ksiądz proboszcz.

Grupy z całej Polski a także z zagranicy witał ks. Jacek Gołębiewski. Po zawiązaniu wspólnoty odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie konferencja, którą wygłosił ks. Tadeusz Kopczyński, pracujący obecnie w Denver w Stanach Zjednoczonych. Wspólna modlitwa połączyła nas w procesji na Jasną Górę i zakończyła się przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Razem z nami byli: Arcybiskup Wacław Depo oraz Biskup Andrzej Siemieniewski.

... pełna relacja, nagrania, zdjęcia

 
Więcej artykułów…

Oficjalna strona Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Ruch Rodzin Nazaretańskich
Copyright © 2010 Koordynacja Krajowa Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć działania RRN,
prosimy o dokonywanie wpłat na podane niżej konto:
87 1240 5338 1111 0010 3452 7000