Rekolekcje wielkopostne diecezji elbląskiej i archidiecezji warmińskiej 2017

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu człnokowie RRN naszych dwóch diecezji: elbląskiej i warmińskiej spotkali się w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Tegorocznym rekolekcjonistą był Ks. Krzysztof Husak, kapłan warmiński, pracujący obecnie w diecezji warszawsko-praskiej, dawny moderator RRN w Olsztynie. W konferencjach poruszane były tematy nawrócenia i duchowości maryjnej. Ks. Krzysztof dzielił się w nich z nami swoimi doświadczeniami przeżywania wiary i trwania w komunii z Matką Bożą. Piątkowa droga krzyżowa na gietrzwałdzkiej kalwarii, całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacja, grupki dzielenia, konferencje i Eucharystia to punkty naszego programu rekolekcyjnego.

Na zakończenie rekolekcji mogliśmy cieszyć się jeszcze darem obecności Ks. Dariusza Kowalczyka, moderatora krajowego RRN. Do Gietrzwałdu wrócimy już niedługo, bo 30 września, kiedy będziemy przeżywali ogólnopolską inaugurację kolejnego roku formacyjnego naszego Ruchu. Już teraz serdecznie zapraszamy!

„Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę przy was!” – niech te słowa, które 8 września 1877 r. wypowiedziała Maryja na zakończenie objawień w Gietrzwałdzie, obudzą w naszych sercach pragnienie przybycia do Jej sanktuarium i trwania w osobistej komunii życia z Nią.