ks. Michał Sopoćko

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską inaugurację nowego roku formacyjnego naszego Ruchu, która odbędzie się w sobotę, 12 września br., w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku (plac bł. ks. Michała Sopoćko). Centralnym punktem inauguracji będzie uroczysta Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, który skieruje do nas swoje słowo.

Jednocześnie w ramach obchodów 30. rocznicy powstania Ruchu jego członkowie i sympatycy będą pielgrzymować do grobu bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej, aby polecać jego wstawiennictwu wszystkich kapłanów pełniących w Ruchu posługę spowiedników i kierowników duchowych.

Pielgrzymka rozpocznie przygotowania naszego Ruchu do obchodów Roku Miłosierdzia oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Przebieg spotkania będzie transmitowany online przez TV Izydor na stronie http://izydor.tv/


Do pobrania
Materiał do wykorzystania podczas pielgrzmowania do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i grobu bł. ks. Michała Sopoćko

Materiał do wykorzystania podczas pielgrzmowania do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i grobu bł. ks. Michała Sopoćko

Program:

11.00 Przywitanie grup i słowo proboszcza Sanktuarium, ks. Andrzeja Kozakiewicza.
11.20 Adoracja Najśw. Sakramentu, rozważanie.
12.00 Msza Święta pod przewodnictwem Abp. prof. dr hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego
13.15 Konferencja Bp. dr hab. Henryka Ciereszko, biskupa pomocniczego Arch. Białostockiej: „Kierownictwo duchowe według bł. ks. Michała Sopoćko”
14.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach bł. ks. Michała Sopoćko w intencji spowiedników i kierowników duchowych posługujących w RRN.
14.20 Agapa przy Sanktuarium

Więcej szczegółów a także informacje o miejscach pielgrzymkowych w pobliżu Białegostoku można znaleźć na stronie internetowej RRN arch. białostockiej: http://www.rrn.bialystok.pl/